Cudowny zastrzyk…

Stało się. Polska otrzymała cudowny zastrzyk w postaci organizowania Mistrzostw Europy w piłce nożnej w roku 2012. Jak wiadomo, każda taka inicjatywa niesie ze sobą ogromne koszta, na stadiony, drogi, hotele, sklepy, bary… Koszty są przeogromne, ale na nasze szczęście żyjemy we wspólnocie, która musi przyjść nam z pomocą. Dlaczego musi? Bo od tego jak będą wyglądać te mistrzostwa zależy to jak Europa sprezentuje się całemu światu.

Wielu uważa, że będzie to tragiczne dla nas, że wszystko legnie w gruzach, że nic nam się nie uda, że rząd rozkradnie kasę. Ja uważam inaczej. Ja wierze, że przyniesie nam to sukces. Jeśli rząd zawali i ten projekt to lud sam z siebie ruszy z nożami na nasza władze. Szybko się z nimi uporamy. Sam będę do ataku na rząd (który kompletnie sprawę spieprzy) namawiał, znajomych, poprzez blog, a może nawet w jeszcze jakiś inny sposób.

Jednak co się stanie po tych ME 2012? Co się stanie ze stadionami? Co się stanie z drogami? Co się stanie z hotelami? Co się stanie z tymi całymi latami przygotowań? Czy to się wszystko opłaca? Czy uda nam się odnieść gospodarczy sukces? Czu będziemy żyć w normalniejszym kraju?

Osobiście uważam, że tak. Twierdzę, że dzięki wielkiemu sukcesowi Euro 2012 w Polsce i Ukrainie (ten kraj dzieli z nami organizację tych mistrzostw) Polska otrzyma cudowny zastrzyk, który spowoduje gwałtowny wzrost wszystkiego co dobre. Czym to się będzie objawiać? Już wyjaśniam.

Po ME 2012 ktoś będzie też musiał zorganizować kolejną olimpiadę, w 2008 organizują ją Chiny (to przyćmi nasze wielkie wydarzenie, ale ogólnie i tak wygramy), w 2016 będziemy robić to my. Wystarczy tylko, że komisja zostanie zachwycona naszą organizacją. Bo nie liczy się kasa wydana na olimpiadę, liczy się to jak ludzie się w to angażują. W Chinach przewiduję jedną wielką klapę, tam ludziska mają w dupie to co się dzieje, jedynie władze wydają ogromne pieniądze by ich stadiony zrobiły show, a u nas jest na odwrót. Bardziej przejmuje się pojedyncza jednostka, bo ta jednostka jest mądra i wie, że od tego jak się sprezentujemy światu zależy jego poziom życia.

Mamy więc już rozpisany terminarz do 2016 roku, kiedy to Polska z Ukrainą będą organizować olimpiadę, ale nie tylko. Będziemy także organizatorami Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Po tak ogromnym sukcesie nie można tego przeoczyć. Tylko Polska i Ukraina nadają się do organizowania takich masówek. Bo niby kto inny? Niemcy? Prócz chlania piwa i widoku tłustych bab nie mają nic do zaoferowania. Anglicy? Oni wszystko obrócą w żart. Francuzi? Oni poddadzą się nim zaczną się jakiekolwiek prace. Hiszpanie, Włosi? Ci nie nadają się do niczego, nawet wypromować się nie potrafią. Pozostajemy tylko my. Tak więc zostało już załatwione. Polska będzie organizatorem ME w 2012 roku, olimpiady w 2016 i MŚ w 2018 roku.

Tyle masówek da nam ogromny zastrzyk pozytywów. Polska w końcu będzie mieć kasę na wszystko, będzie można rozbudować wnętrze naszego kraju. Gospodarka mocno skoczy w górę, rozbudowywane będą drogi, powstaną ekskluzywne hotele. Kraj będzie rósł w siłę, będzie dominatorem w Europie, będzie potęgą na świecie. Ale i to będzie zbyt mało, za mało by stać się tym jedynym krajem. Potrzebujemy prawdziwego kopa. I tutaj przyda się kasa zarobiona z mistrzostw (i ta, która to wciąż wpływa do naszej skarbonki).

Mamy więc ogromny potencjał, mamy ogrom kasy, nasza gospodarka rozwija się bardzo dynamicznie, kraj rośnie w siłę. Ale w końcu osiągnie maksimum, zabraknie nam energii do dalszego rozwoju. Powstaną więc plany rozbudowy nowych źródeł energii, na naszym Bałtyku powstaną elektrownie wiatrowe zasilające północną część naszego kraju, na naszych rzekach powstaną elektrownie wodne, zasilające centrum naszego kraju. Ale to tez będzie za mało, jesteśmy w końcu stolicą Europy i musimy pomagać biedniejszym, słabszym (prezydent Paliktot znacznie ulepszył swoje koszulki, teraz widnieje tam ogrom napisów: „Jestem z Niemiec, Jestem Żydem, Jestem Europejczykiem”, jak sam mawia: „Słabym trzeba pomagać”).

Musimy posunąć się dalej. Tak właśnie rozpoczyna się budowa wielkiego kompleksu atomowego, wytwarzającego energię, dla całej Europy. Odpowiednie elektrownie powstają w każdym większym mieście. Wszelkie odpady, wywożone są do Stanów Zjednoczonych Ameryki (które pogrążyły się w chaosie po gwałtownym rozwoju w centrum Europy, próbowali rozwiązać problem siłowo, ale wszystkie ich nowoczesne samoloty uszkodziły się nim doleciały do naszego kraju, teraz już każdy Amerykanin wie, że stolicą Polski jest Radom, czy wspominałem, że Polska zmieniła stolicę?).

Jest rok 2048. Polska jest krajem, którego boi się cały świat. Cały nasz kraj nafaszerowany jest potężnymi elektrowniami atomowymi, które są w stanie zasilać cały glob. Polska rozpoczyna prace nad budową elektrowni atomowych w innych krajach, każdy kraj powinien mieć zapas energii. W naszym kraju powstaje natomiast centrum zarządzania całym globem, Polska decyduje o przepływie całej energii. Sterujemy wszystkim, nasz kraj, jak i reszta świata tryska energią.

Potraficie sobie to wyobrazić? Cudowny widok? Wyobraźcie sobie te wszystkie elektrownie, reaktory w każdym mieście, w każdej wsi. Na całym świecie, na każdym napis „made in Poland”. Dostrzegacie potencjał jaki z tego płynie? Jak można zmienić świat dzięki tej wizji? Nie ma już głodu, nie ma już bezdomnych, nie ma bezrobotnych. Wszyscy pracują w tych elektrowniach i polepszają świat. I wtedy nadchodzę ja…

Przekręcam kluczyk w stacyjce. Otwieram specjalną klapkę. Wciskam czerwony guzik. Wyobraźcie sobie ten huk, ten grzmot, gdyby to wszystko pierdolnęło. Czy to nie byłby piękny widok? Warto było organizować te ME 2012, warto było czekać te kilkadziesiąt lat.

Jedna odpowiedź

  1. wiesz, no rząd najczęściej zatrudnia firmy, które biora kupe kasy, za zrobienie bylew czego, albo badziewia, tego się boję w tym przypadku,., no ale zobaczymy :):)
    pozdrawiam :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: