Narodziny nowej mafii!

25 kwietnia 2007. Zapamiętajmy ten dzień, jest to dzień gdy naradza się zupełnie nowa grupa mafijna. Pierwsza grupa mafijna, która popierana jest przez rząd naszego kraju, pierwsza grupa mafijna, której nazwa to ABW z IV RP.

O co chodzi? Dziś miała miejsce akcja ABW mająca na celu schwytanie osoby, której postawiono zarzuty (nie przestępcy, a osoby, której dopiero te zarzuty postawiono). Podczas tej akcji doszło do morderstwa, zginęła jedna osoba, Barbara Blida, która popełniła samobójstwo (ustalone na podstawie zeznań jednego z członków ABW). Strzeliła sobie w pierś z pistoletu ukrytego w łazience.

Całość sprawy nie jest jednak tak prosta jak się wydaje. Jest wiele niewiadomych, które dodają tej sprawie tajemniczości. Pierwsza sprawa, która budzi kontrowersje to danie szansy podejrzanej na oddanie strzału (strzałów tych mogło paść więcej, strzały te mogły zostać skierowane w jednego z członków ABW), druga sprawa to pistolet ukryty w łazience (kto normalny mający pozwolenie na broń umieszcza pistolet w miejscu ciężko dostępnym na wypadek włamania?), kolejna sprawa to odblokowany pistolet, gotowy do użycia (kto przy ludzkich zmysłach posiada zawsze odblokowany pistolet? Akcja ABW była tajna, więc B.B. nie mogła spodziewać się nagłego ataku na jej posiadłość), ostatnia sprawa to wymiganie się od prawdy pracowników ABW. Takich niejasnych spraw wyjdzie na jaw pewnie jeszcze ogromna ilość.

Jak się na wieść o tym zachowuje nasz rząd? Ten podzielił się na dwie grupy, koalicja sprawę bagatelizuje, a opozycja podnosi jej rangę. Tymczasem nikt nie zwraca uwagi na inne fakty wynikające z tego zdarzenia.

Ja dostrzegam tę sprawę zupełnie inaczej. Dla mnie popełnione zostało przestępstwo (nieumyślne spowodowanie śmierci) poprzez zaniedbanie obowiązków ludzi z ABW. Gdyby ludzie ABW postępowali zgodnie z zasadami to nikt by nie zginął, a pani B.B byłaby jedynie w areszcie – żywa. Teraz jednak jest już zbyt późno, rzecz się stała i z tego zdarzenia trzeba wyciągnąć konsekwencje. Odpowiedzialni za tę akcję powinni zostać zwolnieni i postawieni przed oblicze sądu (za nieumyślne spowodowanie śmierci). Jeśli nic takiego się nie stanie, to będzie to jasny dowód na to, że jesteśmy świadkami narodzin państwa „nieprawa i niesprawiedliwości” oraz narodzin nowej rodziny mafijnej „ABW”.

Skąd to określenie państwa „nieprawa i niesprawiedliwości”? Ja podobną sytuację dostrzegam w niedawnym zdarzeniu jakim było molestowanie pewnej dziewczyny przez grupę chłopców. Poniżona dziewczyna popełniła samobójstwo, a sprawców bardzo surowo ukarano (co uważam za słuszne, chociaż osobiście wymierzyłbym karę surowszą). Co stało się później? Na życzenie ministra edukacji zostały przeprowadzone zmiany w szkole i innych placówkach oświatowych. Gdzie tu podobieństwo między tymi dwoma sprawami? Dowiecie się w następnym akapicie.

W pierwszej jak i w drugiej przedstawionej przeze mnie sprawie doszło do samobójstwa osoby poszkodowanej. W pierwszej jak i w drugiej przedstawionej przeze mnie sprawie miał miejsce atak na jednostkę. Jaka jest natomiast różnica między jednym, a drugim? Taka, że w pierwszym ataku brały udział urzędnicy państwowi, a w drugim ataku jednostki cywilne. Główne pytanie więc dotyczy kwestii kary. Czy urzędnicy państwowi będą sądzeni jak jednostki cywilne, czy może według jakiegoś nowego prawa? Czy tutaj także będą mocne zmiany dotyczące podobnych akcji służ specjalnych? Ja czekam na rezultaty.

A dla ciebie czytelniku mam radę: Przygotuj broń, być może jutro o 6:00 ABW zapuka do twoich drzwi. Możesz też skorzystać z drugiej rady: Popełnij samobójstwo, zanim zmusi cię do tego ABW. Sam wybierz to, co dla ciebie lepsze.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: