Mali ludzie… bardzo mali…

Znów jakby lekko przysnąłem i pozwoliłem by nic nowego nie pojawiło się na moim blogu. Po trochu zaczyna mi się to nudzić, a po trochu mam tego wszystkiego dość. Polityka nudzi, a moje życie prywatne jest zbyt nudne by je tu opisywać. Co więc mogę zrobić? Sam nie wiem, na razie oczekuję jakiegoś pomysłu no i ostatnio mnie naszło. Ku waszemu rozczarowaniu, temat ponownie zahaczać będzie o politykę. O czym dzisiaj? O tytułowych małych ludzikach…

Na pierwszy ogień idzie Calineczka. Jesteście w szoku? Tak? To dobrze. Kim ona była? Ano Calineczka to taka mała i ładna dziewczynka, która była nie większa niż kciuk dorosłego człowieka. Była to dziewczynka, która pomimo swego niewielkiego wzrostu starała się zwalczać trudności losu, zewsząd była atakowana przez złe zwierzęta, które pragnęły ją poślubić (do zanotowania dla głupie baby od Teletubisiów: jawna zoofilia w Calinecze). Jednak ważne jest to, że to biedne dziewczę starało się, nigdy się nie poddawało, przez całe swoje bajkowe życie starało mieć uśmiech na swym pyszczku i dzielnie znosić to co paskudne życie jej przyniosło.

Kolejnym małym bohaterem jest, a raczej są, krasnoludki. Z wyglądu trochę większe od Calineczki, ale za to znacznie brzydsze. Mimo tych przeciwności łączy je jedna rzecz, potrafią okazywać miłość innym dziwadłom ze świata bajek. Niezależnie od tego co działo się w ich świecie, zawsze starały się pomóc, raz padło na jakąś dziewczynkę co ugryzła wadliwe jabłko, a innym razem musiały pozbyć się ze swego świata wrednej czarownicy. Co jeszcze o krasnoludkach? Zawsze ciężko pracowały, to był ich styl życia.

Ostatni bohater zbiorowy to Smerfy. Takie małe niebieskie ludziki (tylko jeden smerf był kobietą – do głupiej pani od Teletubisiów – orgie zbiorowe w Smerfach), które przez całe swoje życie bawiły się na łonie natury i uciekały przed złym czarodziejem. Co takiego w tych smerfach? Ano, pomimo swego niskiego rozmiaru starały się nadrabiać to wszystko sprytem, miłością do otoczenia, a nawet do swego największego wroga. Robiły to wszystko, mimo niewielkiej postury.

A teraz część właściwa. Antybohater tej opowiastki. Osobą tą jest konus nad konusy premier Kaczyński. Nie dość, że to jest małe grube i brzydkie, to jeszcze romantyzmu w tym człowieku za grosz. Czy jednak ma on jakieś zalety? Może i ma, ale nawet jeśli jakieś są, to ukryte tak głęboko, że dostrzec ich nie potrafię. Zauważyłem jednak coś innego. Otóż nasz premier jest…

PARANOIKIEM. To jest człowiek, który boi się wszystkiego. Ale od początku. Kiedyś Lech Wałęsa powiedział o nim, że jest tchórzem, wszędzie dostrzega spisek, wszędzie widzi zmowę, wszędzie widzi komuchów. Na początku pomyślałem sobie, że to złość człowieka, któremu w życiu nie wyszło. Teraz jednak wiem, że się myliłem. Czego boi się nasz premier? Człowiek ten nie posiada własnego konta, boi się, że ktoś wpłaci mu jakieś pieniądze i oskarży o korupcję, całość trzyma na wspaniale oprocentowanym koncie u swej matki (ciekawe czy dostaje kieszonkowe). W każdym kto jest przeciwko niemu dostrzega zdrajcę, komunistę, postkomunistę, żyda, masona, żydomasona, pedała, geja, pederastę, homoseksualistę, Tuska… krótko mówiąc dostrzega zło. Lęka się powołać ludzi, którzy jeszcze nie są do końca sprawdzeni, dlatego też na każdym kroku dostrzegamy roszady, garstka ludzi, która ciągle zmienia stanowiska. Niestety z fatalnym skutkiem, bo nikt nie jest wszech-wykształcony. Nie dziwi mnie, że ten człowiek ma tylko kota i mamę, przecież inne zwierze mogłoby go pogryźć, dziewczyny nie szuka bo może go zdradzić, z domu nie wychodzi po może mu się stać krzywda. Paranoik większy, niż bohater moich opowiadań. Mały i głupi człowieczek otoczony kilkoma zaufanymi osobami.

Teraz jeszcze doszła sprawa bazy antyrakietowej. I wielki szok, nasz premier zgadza się na jej instalację. Nie mogłem w to uwierzyć, aż do wczoraj, kiedy to przejrzałem wszystko na oczy, zrozumiałem. On nie dba o dobro naszego kraju, on nie dba o bezpieczeństwo naszego kraju. On chce zabezpieczyć się przed Rosją, przed krajem, z którego pochodzą ci wszyscy żydzi, masoni, komuniści, postkomuniści, Tuski… skąd pochodzi całe zło.

Co w najbliższej przyszłości? Polska zostanie otoczona grubym i wysokim murem, który będzie chronił nad przed złem wszelkim, doda się zadaszenie, by chroniło także, przed ewentualnym nalotem z powietrza. Paranoicy są straszni, bo zrobią wszystko by się zabezpieczyć, nie obchodzą ich koszta, nie obchodzą ich inni, liczą się tylko oni sami.

Czas przyszedł na finał, czas przyszedł na puentę. Lecz ciężko mi napisać jakieś mocniejsze słowa. Na zakończenie więc pocieszę tych wszystkich, którzy są podobni mnie.

Nie martwcie się, kiedyś to wszystko się skończy. I nastaną lepsze czasy, bo drugiego takiego nie znajdziecie.

Reklamy

Komentarzy 11

 1. No fajnie fajnie a o mnie to nie wspomniałes….no nie ładnie=) pozdrawiam:*

 2. Gb.Ottis>Teraz jeszcze doszła sprawa bazy antyrakietowej. I wielki szok, nasz premier zgadza się na jej instalację. Nie mogłem w to uwierzyć, aż do wczoraj, kiedy to przejrzałem wszystko na oczy, zrozumiałem. On nie dba o dobro naszego kraju, on nie dba o bezpieczeństwo naszego kraju. On chce zabezpieczyć się przed Rosją, przed krajem, z którego pochodzą ci wszyscy żydzi, masoni, komuniści, postkomuniści, Tuski… skąd pochodzi całe zło.

  Czegoś tu nie rozumiem. Co tak strasznego jest w tarczy(bazie whtever), antyrakietowej że zgoda na jej instalacje jest nie-do-uwierzenia?

  Nie dba o bezpieczeństwo kraju, a jednocześnie chce się zabezpieczyć przed Rosją. Tzn. zabezpieczy tylko siebie, a kraju już nie? W jaki sposób? Tarczą?

  gb. Ottis>Mały i głupi człowieczek otoczony kilkoma zaufanymi osobami.

  Bardzo często ludzie popełniają błędy, bo niedoceniają innych. Ten błąd przydarzył się polskiej klasie politycznej, postawiła krzyżyk na JK, a on powrócił. Być może niedługo zejdzie ze sceny, ale to mniej istotne. Jaka z tego nauka? Zawsze doceniaj przeciwnika:)). JK nie jest głupi. Jest dobrym, inteligentnym politykiem, niezłym graczem. Coś w tej polityce chce osiągnąć. Ma też wady oczywiście:))), ale do wad na pewno nie należy głupota.

 3. JK nie jest głupi. Jest dobrym, inteligentnym politykiem, niezłym graczem. Coś w tej polityce chce osiągnąć. Ma też wady oczywiście:))), ale do wad na pewno nie należy głupota.

  Gratuluję światopoglądu =)

  Ej a tak rozważając poważny problem teletubisiów…. czy nie gorszy jest Tom i Jerry w którym główni bohaterowie zrzucają na siebie fortepiany, walą się młotkami po głowach, na każdym kroku usiłują rozetrzeć się na krem, zniszczyć wzajemnie?

  W każdym razie, teletubisie są NAPEWNO ważniejsze niż strajk lekarzy.

 4. >>Czegoś tu nie rozumiem. Co tak strasznego jest w tarczy(bazie whtever), antyrakietowej że zgoda na jej instalacje jest nie-do-uwierzenia?

  To, że polski premier jest bardzo, bardzo obcofobem. Boi się wszystkiego co nie jest nasze.
  W dodatku tak szybko zgadzając się na to coś pogwałcił podstawowe zasady, przecież można były wywalczyć dla nas znacznie więcej.

  >>Nie dba o bezpieczeństwo kraju, a jednocześnie chce się zabezpieczyć przed Rosją. Tzn. zabezpieczy tylko siebie, a kraju już nie? W jaki sposób? Tarczą?

  Nie zrozumiałeś mnie. Nas też będzie chronić, ale według mnie on to robi dla siebie. Gdyby bardziej przejmowałby się narodem to dłużej, by się nad tym wszystkim zastanowił, poczekał na decyzję nato, poczekał na wszystko inne. Ale jemu się spieszyło, byle jak najszybciej wystąpić przeciwko odwiecznemu wrogu – komunistom z Rosji.

  >>Jaka z tego nauka? Zawsze doceniaj przeciwnika:)). JK nie jest głupi. Jest dobrym, inteligentnym politykiem, niezłym graczem. Coś w tej polityce chce osiągnąć. Ma też wady oczywiście:))), ale do wad na pewno nie należy głupota.

  Czy człowiek, który dla zdobycia władzy posunie się do oszustwa i kłamstwa jest mądry? Gdyby miał choć resztki inteligencji to walczyłby uczciwie. Osobiście nie jestem zwolennikiem PO, ale jestem przeciwnikiem PiS’u, dopóki oni są u władzy raczej na wiele dobrego liczyć nie możemy. Oni potrafią zepsuć wszystko (edukacja, sprawy z sąsiadami, sytuację w służbie zdrowia…). Strach na to patrzeć.

  Ja czekam tylko na jedno, aż te popierdułki wyniosą się stąd precz.

 5. >> Gratuluję światopoglądu =)

  To jest kwestia indywidualna. Ktoś może nawet wielbić Leppera, to że ja się z tym nie zgadza człowieka nie przekreśla. :P

  >>W każdym razie, teletubisie są NAPEWNO ważniejsze niż strajk lekarzy.

  Ja to czekam aż wszyscy lekarze odejdą z pracy. Nie będzie to za dobre, ale ciekawe. :D

 6. Gb.Ottis>szybko zgadzając się na to coś

  Nie wiem czy to było takie szybkie. O ile się nie mylę Czesi na swoją część zgodzili się szybciej, albo porównywalnie z nami, a w Czechach nastroje antyamerykańskie są większe niż u nas.

  Gb.Ottis>poczekał na decyzję nato

  http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=40972

  Gb.Ottis>Ale jemu się spieszyło, byle jak najszybciej wystąpić przeciwko odwiecznemu wrogu – komunistom z Rosji.

  Ty go strasznie niedoceniasz:))). On się nie boi komunistów z Rosji. Komuniści to teraz tam jedyna chyba licząca się jeszcze siła demokratyczna [sic!]. Jeżeli kogokolwiek się obawia to putinistów. Moim zdaniem słusznie. Włodzio wyraźnie daje do zrozumienia, że kraje tzw. „bliższej zagranicy” będą przedmiotem intensywnych działań Rosji[potwierdza to obecna sytuacja Estonii, Ukrainy, Gruzji]. Rosjanie toczą walkę o status mocarstwa. Powinniśmy się tego obawiać. Z mocarstwowej Rosji nigdy dla nas nic dobrego nie wynikało.

  Gb.Ottis>Czy człowiek, który dla zdobycia władzy posunie się do oszustwa i kłamstwa jest mądry?

  Może Cię zawiodę, ale kłamstwo i oszustwo są wpisane w politykę. Niestety tak to już jest. Uważasz, że LiD, PO, opozycja ogólnie to nie kłamią i nie oszukują? Walka uczciwa to w polityce walka przegrana. Uczciwie walczy np.UPR. Mówi wprost. To ludzie muszą nas chcieć, mamy trudny program, ale dzięki niemu będzie wg nas lepiej, nie będzie rozdawnictwa etc. I co dostają? 2 proc. w porywach. Wyborcy są świadomi, że polityka to pewna gra, że programy polityczne to raczej projekcja marzeń ich twórców a nie realna propozycja przekształcenia rzeczywistości etc.

  frosiak>Gratuluję światopoglądu

  To nawet nie jest kwestia światopoglądu, choć prawda, jego[JK] światopogląd jest mi bliski. Za dobrego polityka uważam np. Kwaśniewskiego, może nie był zbyt inteligentny, nie chciał wiele dokonać, a raczej „pobyć” prezydentem”, ale instynktu politycznego odmówić mu nie mogę.

 7. Ja na tym swiecie podobno dlugo nie żyje – tak mowia inni a mi sie wydaje ze zyje na tyle dlugo zeby zobaczycze wikszosc ludzi pragnie wladzy nie patrzac na okolicznosci jej zdobycia i napewnu wielu z nas klamału dla osiagniecia jakiegos celu

 8. kaka200 masz trochę racji, ale są kłamstwa i obietnice wyborcze. To co robi SLD i PO to obietnice wyborcze, a PiS okłamuje nas cały czas. Nie wiem jak zrobiłoby to PO i SLD gdyby to oni byli u władzy, prawdopodobnie burdel byłby taki sam. Ale obecnie to PiS rządzi, PiS jest u władzy i PiS powinien zrobić to wszystko tak, bym nie miał czego krytykować. :P

 9. Vertok napisał:
  „Nie wiem czy to było takie szybkie. O ile się nie mylę Czesi na swoją część zgodzili się szybciej, albo porównywalnie z nami, a w Czechach nastroje antyamerykańskie są większe niż u nas.”

  Dla mnie było to za szybkie. To jest decyzja nie na ten rząd, to jest decyzja nie na tę jedna kadencję. To jest decyzja na długi czas. To właśnie w takich tematach powinno być referendum, tak jak i referendum decydowało o naszym być lub nie być w Unii.

  Vertok napisał:
  „Ty go strasznie niedoceniasz:))). On się nie boi komunistów z Rosji. Komuniści to teraz tam jedyna chyba licząca się jeszcze siła demokratyczna [sic!]. Jeżeli kogokolwiek się obawia to putinistów.”

  Nie. On się boi komunistów, putinistów, liberałów, żydów, masonów, niewierzących, pedałów, homoseksualistów, pederastów… on się boi wszystkiego. Boi się nawet mieć własne konto w banku. Dla mnie to jest lekko chore.

  Vertok napisał:
  „Może Cię zawiodę, ale kłamstwo i oszustwo są wpisane w politykę.”

  Czas więc zmienić ustrój. Póki jest tak, że wykrywa oszust i kłamca to… to jest w tym coś chorego. :/ Trzeba zmienić zasady, tak by kłamca, oszust i przestępca nie mógł decydować o nas.

 10. Twoja polityka przekazywania czytelnikom głupich treści święci triumfy, jednocześnie jej forma pokazuje, że autor nieomylnie jest butem z lewej nogi papysmerfa.

 11. Strona poswiecona osobom oszukanym w internecie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: