Po wielu milionach lat…

Ostatnio w moim życiu nastąpiła istna rewolucja, pewnego fakty sprawiły, że w moim życiu coś się zagotowało. Zmusiło mnie to do przemyśleń, ale ostatecznie zrozumiałem co się święci i… przyjąłem do wiadomości, że to jedyna NASZA szansa. Obecnie człowiek niewielki ma wybór, jeśli idzie o sytuacje polityczną.

Może człowiek wspierać PiS. Ale czy to dobre rozwiązanie? PiS jest partią, która nieudolnie starała się rządzić Polską. Zawiązała koalicję, która była chyba największym złem, jakie zwycięska partia mogła zgotować Polakom. Niewiele dobrego przyniosły te lata Polakom, ale była to JEDYNA partia, która starała się coś dobrego przynieść. Za to należy im się szacunek, bo próbowali.

Może człowiek wspierać PO. Ale czy to dobre rozwiązanie? PO jest partią, o której mówi się, że przegrała wybory. Ale czy to prawda? Jeśli do zawodów w biegu na 1000m startujesz Ty i dziesięciu zawodników, i Ty jesteś tym, który dobiegł na metę jako drugi, to mówi się o Tobie, że wyścig przegrałeś? NIE! Mówi się, że zdobyłeś super drugie miejsce, że coś wygrałeś. Czy jeśli obstawiasz kupon w totka i trafisz piątkę zamiast szóstki, to czy mówi się, że przegrałeś? NIE! Mówi się wtedy o Tobie, że wygrałeś 50.000zł, mówi się wtedy o Tobie, że niewiele Ci zabrakło do wygranej. Ale w takich wypadkach NIE MÓWI się o nikim, że PRZEGRAŁ! Przegrywasz wtedy i tylko wtedy, gdy nie osiągasz nic. Przegrał tylko ten, który nie startował i ten, który startował, a przegrał w przedbiegach. PO te dwa lata zmarnowała. Całość ich działań opierała się na zasadzie krytykowania innych. Nie zrobili nic, ZUPEŁNIE NIC! Ciągle tylko psioczyli, że to nie ich wybrał naród, że to nie oni wszystko psują, że to nie oni to robią, że to oni są Ci dobrzy. Ale czy pomogli w czymś? Czy choć raz pomogli PiS w walce o lepszy byt? NIE, oni tylko krytykowali, grzejąc swe dupy na ciepłych poselskich siedzeniach.

Może człowiek wspierać Samoobronę. Ale czy to dobre rozwiązanie? To tak jakby wspierać partię przestępców i zbrodniarzy. Tam niemal każdy jest o coś oskarżony. Jeden o gwałty, inny o pedofilię, inny o pobicie, jeszcze inny o fałszowanie podpisów, a jeszcze inny posiada na swym koncie wielomilionową sumę (szkoda tylko, że poprzedzoną znakiem minus). Czy jest tam ktoś uczciwy? Z pewnością jest, ale nie w czołówce. Czołówka opanowana została przez tych, którzy mają złą przeszłość i starają się ją poprawić.

Może człowiek wspierać LPR. Ale czy to dobre rozwiązanie? Jeśli ktoś jest urodzonym patriotą i na świecie dostrzega jedynie Polaków, a resztę uważa za zło, to oczywiście może. Ja jednak wiem, że prócz Polaków, na świecie są także Żydzi, Niemcy, Murzyni, Komuniści i wiele innych nacji. Z tego właśnie powodu, nie jestem w stanie wspierać tej partii. Jest też jeszcze jedno ale w tej partii, kompletny brak fachowców. LPR już pokazało jakie jest, nietolerancyjne i głupie. Giertych nawet najlepszy projekt potrafi spieprzyć, podobnie jak i jego ludzie. Niestety to nie jest partia poważna, jest to raczej partia skierowana do wąskiej grupy społeczeństwa.

Może człowiek wspierać LiD. Ale czy to dobre rozwiązanie? Oni już u władzy byli, dobrego za wiele nie zrobili. Czy warto dawać im szansę? Można, ale nie trzeba. Ja nie zamierzam, bo to wciąż mogą być Ci sami ludzie, to wciąż może być to samo, brakuje mi pewności, że oni wciąż chcą zmienić Polskę na lepsze. Dam im szansę, jeśli wszystko inne zawiedzie, ale do tego jeszcze długa droga.

Może człowiek wspierać PSL. Ale czy to dobre rozwiązanie? z pewnością tak, jeśli jesteś związany z Polską wsią. Ja jestem mieszkańcem miasta i mnie PSL zbytnio nie dotyczy. Nie rozumiem tylko innych mieszkańców wsi, którzy zamiast wspierać PSL idą i oddają głos na Samoobronę. Samoobrona pokazała już jak bardzo jej w zależy na Polskiej wsi. Mieszkasz na wsi? Masz dość dziadostwa? Oddaj swój głos na PSL.

Czy to już wszystko? Czy opisałem wszystkie partie? Nie, jest coś jeszcze. Jest jeszcze UPR, którego jestem zarejestrowanym sympatykiem. Po tych słowach ktoś może stwierdzić, że całość notki jest nieobiektywna, jego wola. Ja staram się całość przedstawić obiektywnie i nie kierują mną programy partii, a to czego chcę. UPR jest najbliższe moim ideałom, dlatego też jestem sympatykiem UPR, a nie ich członkiem. O co chodzi z tym przewrotem w moich myślach? Z gotowaniem się umysłu? Dochodzę do sedna.

UPR postanowiło startować w bloku wyborczym. W końcu odeszli od stanowiska samodzielności i postanowili wystartować w wyborach z kimś. Padło na LPR i PR. Zakotłowało się w moim umyśle, jak to z LPR i PR? UPR, partia niesamowicie liberalna, ma startować z tak dziwacznymi ugrupowaniami? Okazuje się jednak, że to jedyna szansa na wejście do sejmu, a skoro tak to… trzeba wspierać swoich.

Wiadomym jest, że UPR od dawna stara się wejść do sejmu i niestety ze skutkiem mizernym. Teraz prócz UPR podobnie jest z PR, LPR. Dlatego też powstaje blok, który ma na celu połączenie tych partii (jedynie na okres przedwyborczy), by realny stał się „awans”, by realne stało się uzyskanie tych wymaganych 8% (partia polityczna samodzielna potrzebuje procent pięciu, blok wyborczy złożony z kilku partii, potrzebuje ich aż osiem). Jeśli ten blok sprawi, że w końcu UPR dostanie się do środka, to ja jestem jak najbardziej za. W przypadku gdy te partie startować razem nie będą i nie dostanie się żadna z nich, to… głosy wyborców tych partii zostaną podzielone pomiędzy te partie, które się do sejmu dostały… PiS, PO, PSL, SO, LiD… wspierając te partie z osobna… wspieram te złe…

Wielu w UPR się oburzyło, wielu postanowiło dać sobie spokój z UPR. Nie zrozumieli tego co się dzieje. UPR łączy się jedynie w blok, nie zawiera żadnych sojuszy, nie zawiera głupich koalicji. To będzie jedynie blok, wspólne kandydowanie, by osiągnąć sukces. Dlatego rozumiem decyzję władz UPR i łączę się z nimi w marzeniach o WYGRANYCH wyborach, wygranych, czyli takich, które pozwolą ulokować w sejmie swoich.

A teraz apel do młodych i średnich, do starych nie (bo jeśli oni nie zrozumieli tego przez tyle lat, to strata czasu). Jeśli będą wybory i będziesz miał szansę oddać swój głos, nie zmarnuj go. Głosuj na tego kogo chcesz, może to być UPR, ale może być i SO, PO, PiS, PSL, LiD. głosuj tak jak Ci podpowiada serce, głosuj tak jak Ci podpowiada umysł, głosuj tak jak Ci podpowiada kolego, głosuj tak jak Ci podpowiada ten pan, który przykłada ostrze do Twego gardła. Ale idź na wybory! Do jasnej cholery IDŹ NA NIE! Nie pozwól, by decydowali za Ciebie inni. Masz głos? Czemu nie chcesz go wykorzystać?

JEŚLI CHCESZ POKAZAĆ, ŻE JESTEŚ PRAWDZIWYM POLAKIEM I ZALEŻY CI NA LOSACH TWOJEGO KRAJU, TO RUSZ SWOJE DUPSKO I ZRÓB CO DO CIEBIE NALEŻY.

Komentarzy 13

 1. Gb.Ottis>Wielu w UPR się oburzyło, wielu postanowiło dać sobie spokój z UPR. Nie zrozumieli tego co się dzieje. UPR łączy się jedynie w blok, nie zawiera żadnych sojuszy, nie zawiera głupich koalicji. To będzie jedynie blok, wspólne kandydowanie, by osiągnąć sukces.

  Nie no bez przesady. Nie rób z UPR dziewicy. To jest sojusz wyborczy, sojusz będący, jak mówią jego twórcy, „alternatywą dla wyborcy prawicowego”. Trochę UPR się ubrudzi[ale polityka przecież to nie tylko radosne wykrzykiwanie wolność-własność-sprawiedliwość], trochę hard-zwolenników odejdzie, ale w końcu może uda im się wprowadzić paru posłów pod swoim sztandarem[bo wcześniej się udawało ale pod sztandarem np.PO-Samborski].

  Błędem z ich strony jest to, że zawarli jedynie koalicję. 8% progu mogą nie przekroczyć. Rozumiem jednak, że na pełną unifikację nie ma szans. Mogliby próbować jakiejś fikcyjnej unifikacji choć i to mogłoby być dla wyborców niezrozumiałe.

 2. Ciekawa nota, choć niektóre opisy partii nazbyt są przesiąknięte pesymizmem…

 3. Ciekawa nota, choć niektóre opisy partii nazbyt są przesiąknięte pesymizmem…

  P.S RUSZAĆ DUPY I NA WYBORY

 4. Z tego co przekazują władze UPR to nie będzie żadnego sojuszu, a jedynie pakt na okres wyborczy. Łatwiej tym partiom uzyskać te minimum osiem procent, niż walczyć z osobna i liczyć na procent pięć. Kilku zwolenników pewnie odejdzie, ale nie tylko z UPR, odejdzie też kilku z LPR i kilku z PR. Odejdą Ci, którym, się ten układ nie podoba i ja to wiem.
  Jakiekolwiek łączenie się z LPR i PR odpada. To są zbyt różne partie, zbyt wiele ich dzieli, by się zjednoczyć. Takie pakt, jak dla mnie, zdecydowanie wystarcza. Do koalicji żadnej UPR i tak raczej nie wejdzie (zakładając, że uda im się wejść do sejmu), bo na chwilę obecną nie mają z kim. Więcej ich dzieli (UPR od reszty) niż łączy.

 5. Które niby opisy są nazbyt przesiąknięte pesymizmem? Jak dla mnie to i tak są opisane „najradośniej” jak tylko mogłem… :D

 6. Zapraszam na najlepsze w sieci forum [polityczne]

 7. Ciekawy post. Zapraszam do siebie na [polityczne]

 8. ej moze nie blysne inteligencją ale aż się zawiesiłam i do końca notki nie dałam rady dobrnąć… chyba wole bardziej radosne tematy =)

 9. Świetny post! Zapraszam autora do wypowiedzenia się o mediach w IV RP na forum – media

 10. Dobry post:) A co sadzicie o mniejszosciach narodowych? Czy sprawiaja problemy, a jak tak to jak sobie z nimi radzic? Zapraszam do dyskusji o mniejszości narodowe

 11. […] tak mało, też może pójść tym tropem. Nutę sympatii do PSLu wyczuć można także we wpisie Gb.Ottisa[jednak u niego element klasowy:) nie został przełamany, PSL nadal partią wsi]. A to tylko te […]

 12. […] tak mało, też może pójść tym tropem. Nutę sympatii do PSLu wyczuć można także we wpisie Gb.Ottisa[jednak u niego element klasowy:) nie został przełamany, PSL nadal partią wsi]. A to tylko te […]

 13. […] tak mało, też może pójść tym tropem. Nutę sympatii do PSLu wyczuć można także we wpisie Gb.Ottisa[jednak u niego element klasowy:) nie został przełamany, PSL nadal partią wsi]. A to tylko te […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: