Razem w kupie…

…grzebmy w dupie. No dobra, żartowałem – nie polecam tego nikomu, gdyż palce (ewentualnie obiekt nazywany dalej grzebadełkiem) może mieć nieprzyjemny zapach. Innym powodem niech będzie fakt, który jest wam dobrze znany, że bród spod paznokcie trudno jest usunąć. Tak więc zamiast zbiorowego grzebania, proponuję przejść do meritum (znaczy wiele, a nie… to multum znaczy wiele, to pierwsze znaczy po prostu meritum, UWIERZ MI!) sprawy.

Jak prawie nigdy na tym blogu, tym razem notatka będzie dotyczyła mnie i serwisów internetowych zrzeszających lud panoszący się w moim kraju. Z racji tego, że ostatnio namnożyło się tego dziadostwa, z racji tego, że jestem Polakiem i w końcu z racji tego, że jestem leniwy, to opisane zostaną tylko niektóre Polskie serwisy, tylko te, do których sam należę. :P

studentix.pl
Studentix.pl jest pod pewnym względem wyjątkowy, miast zrzeszać wszystkich, do swego łona przyjmuje jedynie ludzi starszych, jedynie ludzi poważnych, jedynie takich jak ja – studentów. Zatem jeśli jesteś `dzieckiem neo` lub istotą `emo-pochodą`, do studentix.pl wstępu nie masz. Co jest zbawieniem, dla takich ludzi jak ja. Zanim wystawię ocenę, każdy z was musi wiedzieć, że nie cierpię osób, które wypowiadają się w każdym temacie tylko po to, by być osobą trendy. Nie cierpię osób, które wszędzie wstawią swoje pieprzone `elo`, `hej`, `ale tu fajnie`, `super` i innych takich zwrotów, które do dyskusji nic nie wnoszą, a jedynie sprawiają, że człowiekowi chce się rzygać. Wprawdzie te istoty są motorem napędowym tych wszystkich serwisów, to mimo wszystko wolę chyba serwis mało aktywny (jak studentix.pl) niż te inne aktywne, które wprost przytłaczają nadmiarem aktywności (a co z tym idzie, zaśmiecaniem całości serwisu).
Jeśli jesteś studentem, jeśli byłeś studentem, jeśli będziesz studentem, to zainteresuj się właśnie studentix.pl. Nie pożałujesz.

nasza-klasa.pl
O tym tworze wiem od niedawna, ale zrobiło na mnie dobre wrażenie. Jest całkiem aktywne, jest wolne od nachalnych reklam, jest wolne. No niestety to ostatnie zbytnią zaletą nie jest, heh, to wcale nie jest zaletą. Ale niestety na to nic poradzić nie można, przynajmniej na chwilę obecną. Twórce twierdzą, że już wkrótce to się zmieni i powstaną superszybkie serwery, ale ja w to nie wierzę. Znając życie, będzie tylko troszkę lepiej.
Serwis nasza-klasa.pl powstał po to, by zrzeszać wszystkie te osoby, które chodziły razem do szkoły, by stworzyć internetowy katalog szkolny, dzięki, któremu możemy szybko odnaleźć kontakt do kogoś z kim nie widzieliśmy się od czasów podstawówki. Pomysł świetny, tego w internecie bardzo brakowało.

epuls.pl
Jeśli jesteś `dzieckiem neo` lub stworzeniem `emo-pochodnym` to i Ty potrzebujesz czasami gdzieś wyrzucić swoje żale, musisz komuś pokazać swoje blizny po żyletkach, wykonać publiczne samobójstwo, czy coś w ten deseń. SPOKO! Istnieje serwis idealny dla Ciebie, serwisem tym jest epuls.pl. Już samo wejście na ich stronę główną odrzuca, ale to nie koniec, w środku jest jeszcze gorzej. Małe literki, bandy gówniarzy wypowiadające się gdzie popadnie (na szczęście stworzono coś takiego jak filtr wieku, osoby poniżej ustalonego wieku nie mają wstępu do grupy tematycznej), obrzydliwe kolory (jeśli widzieliście kiedyś kupę, która została polana jakimś wybielaczem to wiecie o co chodzi, ewentualnie nagrajcie Ubuntu z gnome, odcienie są podobne) i inne rzeczy, które zniechęcają.
Jeśli szukasz w internecie osób do porozmawiania to epuls.pl nie jest dla Ciebie, jeśli natomiast chcesz popieprzyć z kimś o głupotach i zaprosić na wspólne podcinanie żył, przy pomocy bułki tartej, to trafiłeś idealnie.
Mnie już tu nie znajdziesz, odszedłem dawno temu, nie wiem tylko, czy konto zostało usunięte, ale nie interesuje mnie to zbytnio – kiedyś się tym zajmę.

grono.net
Chyba najpopularniejsza i najżywsza społeczność. Od dawna do niej należałem i teraz z wielkim uśmiechem na twarzy odchodzę z tego miejsca. Grono jest zbieraniną wszystkiego, osób poważnych, niepoważnych i pieprzniętych mocno. Jest to okropna mieszanka, która jest w stanie siać ogromne spustoszenia.
Grono.net jest serwisem, który cieszy się ogromną popularnością, niestety jest to zarówno zaletą jak i wadą. Z każdym dniem, serwisowi grono.net coraz bliżej jest do epuls.pl, a administracja nie robi nic w kierunku poprawy. Co cechuje grono.net? Grono.net jest serwisem z wieloma pomysłami zaczerpniętymi od innych. Najpierw wymyślili blimp`y, które są kopią utworzonego przez ludzi od gadu-gadu blip`a (blip.pl). Teraz chcą wymyślić coś innego, teraz postanowili, że doczepią do grono.net możliwość tworzenia klas i szkół, w których byliśmy kiedyś. Śmierdzi innym serwisem? Toż to nasza-klasa.pl w gorszym wydaniu, bo oryginału podrobić się nie da.
Jest jeszcze coś co irytuje mnie bardzo mocno. ILOŚĆ REKLAM! Widziałem serwisy poświęcone reklamom, które atakowały ludzi z mniejszym natężeniem. Na samym wstępie do serwisu nie atakuje nas nic, gorzej jest po zalogowaniu, bowiem na stronie głównej widnieją trzy ogromniaste reklamy, jedna zasłaniająca wszystko, druga utrudniająca korzystanie z serwisu, a trzecia normalna… razem stanowią więcej niż pozostała część strony głównej. W dodatku wyraźnie da się zauważyć, że w grono.net macza operator sieci komórkowej, który zowie się Play, niestety to on jest odpowiedzialny za te wszystkie reklamy. Poważnie więc się obawiam o przyszłość serwisu, bo… kto ma kasę, ten ma wszystko.
Co czeka nas w przyszłości? Wiadomo, jeśli nic się nie zmieni i dalej Play będzie o wszystkim decydował, to… wkrótce całość będzie w okropne paski.
Jeśli szukasz mnie na gronie, to… muszę Cię zniechęcić, prawdopodobnie w po nowym roku mnie już tam nie będzie. Dziś zaczynam czystki. Nie warto w to teraz wchodzić, lepiej poczekać.

spinacz.pl
Spinacz.pl to serwis, który odkryłem przypadkiem, który jest serwisem całkiem przyjemnym dla oka. Przypomina trochę grono.net z dawnych lat jego świetności, nie pod względem wyglądu, ale pod względem przejrzystości i intuicyjności serwisu. Wielkim atutem spinacz.pl są spinki (fora tematyczne) i absolutny bram reklam. To jest coś co cieszy ogromnie. Wprawdzie reklamy pewnie kiedyś się pojawią, ale miejmy nadzieję, że będą to reklamy typu google.pl. Te nie są upierdliwe i śmiało mogą być, nie przeszkadzają.
Jaka przyszłość czeka spinacz.pl? Będzie mu ciężko walczyć o swoje, ważne, by stworzył coś czego nie ma nikt inny. Wtedy ma szanse zabłysnąć.

Na koniec chciałbym dodać jeszcze coś od siebie w sprawie reklam na serwisach. Te są niezbędne, jeśli jednak masz ich dość, to możesz ich nie oglądać. Ja ich nie oglądam, zamiast nich widzę puste miejsca. Jak to zrobić? Wystarczy nagrać przeglądarką Firefox (IceWeasel lub pakiet Iceape jeśli korzystasz z systemu Linuksowego) i dograć do niego dodatek Adblock lub Adblock Plus. Na koniec wystarczy wgrać jeden z filtrów i śmiało możemy cieszyć się serwisami bez kretyńskich reklam. A teraz krótki kurs jak to uczynić:
1. Na początek pobieramy Firefox z tej strony: Kliknij tutaj!
2. Pobrać dodatek Adblock Plus z tej strony: Kliknij tutaj!
3. Dodać filtr do Adblock Plus, co można zrobić podczas instalacji lub pobrać, a następnie importować plik z filtrami z tej strony: Kliknij tutaj!
4. Uruchomić ponownie Firefox i cieszyć się wolnością.
Ja stosuję to od dawna i czuję się jak w niebie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: